Мало изненадување во стартниот состав на Шкендија пред мечот со Вардар кој ќе започне за неколку минути. Го нема голманот Костадин Захов, еден од нашите најдобри информации.

За тоа зошто го нема Захов, да не е случајно позитивен на корона, свој коментар официјално имаа од Шкендија.

Захов денеска не е во составот поради тоа што не се чувствуваше најдобро. Не станува збор за коронавирус, туку тој е со мала настинка“ велат од Шкендија.

Да потсетиме дека на минатиот ме со Пелистер, Захов беше херојот на тетовци.

 

sportmedia.mk