Иако Македонија ќе игра на ЕУРО 2020, а Романија не, обложувалниците во светот велат дека домашната селекција вечерва е фаворит во однос на нашата репрезентација.

Сепак треба да се знае дека на ФИФА листата Романците се на 37.место, а нашите на тоа 65.место.

Па така коефициентот за триумф на домашната репрезентација вечерва во Букурешт е “само“ 2.10, додека за победа на Македонија “дури“ 3.90. Додека за реми тој е 3.10.

Па драги читатели ако сакате да заработите добри пари, уплатете “двојка“, играјте малку “патриотски“ на Македонија.

 

sportmedia.mk