Вулверхемптон потпиша договор со голманот Даниел Бентли кој досега беше дел од тимот на Бристол Сити. Чуварот на мрежата се обврза на соработка во следните 2.5 години со можност истата да биде и продолжена.

Бентли за прв пат ќе биде дел од најдоброто англиско фудбалско друштво.


sportmedia.mk