Во 3. коло

Вуко Борозан го постигна најубавиот гол во СЕХА лига (Видео)

Македонскиот ракометен шампион Вардар игра одлично во СЕХА-лигата, бележејќи максимални три победи на стартот од новата сезона.

Погодокот на Вуко Борозан беше избран за најдобар гол во третото коло од регионалното натпреварување, како потврда на црвено-црната доминација во СЕХА.

Погледнете го изборот на најубави голови за третото коло, од кој за број 1 беше избран оној на црногорскиот ас од редовите на Вардар.

Поврзани

Најнови вести

Коментари