Очигледно дека тимот на Воска планира следната сезона да биде фаворит во својата второлигашка конкурњенција Запад.

Прави силен тим, составен од искусни играчи, а најнова аквизиција е екс Македонскиот младински репрезентативец Михајло Јакимоски.

Претходно беа претставени како новитети и Изаир Емини и Енис Дервиши.

 

 

sportmedia.mk