Фантастичната серија без пораз на фудбалерите на Волфсбург беше засилена со нова победа на стартот на 22. коло од Бундеслигата. Вечерва во Билефелд, „зелените“ му одржаа лекција на тимот кој пред само четири дена беше на раб на сензација во Минхен против шампионот Баерн (М).

Волфбург славеше со 3:0 со головите на Штефен (29′ и 47′) и Арнолд (54′) и се проби до третото место на табелата во очекување на останатите дуели од ова коло кои следуваат утре и задутре.

 

sportmedia.mk