Сегашниот тренер на Борусија Дортмунд, младиот Един Терзиќ, е на „мета“ на Волфсбург. Оливер Гласнер, сегашниот тренер на „волците“ е на мета на неколку клубови, меѓу кои и Тотенхем и Ајнтрахт Франкфурт, па така ако се случи негово заминување, би можел Терзиќ да биде неговата замена.

Терзиќ од идната сезона ќе му биде помошник на Марко Розе во Борусија Дортмунд, но една ваква понуда би можела да му го смени мислењето, со оглед дека во Волфсбург би имал улога на прв тренер.

Во комбинација покрај Терзиќ, е и Марк Ван Бомел.

sportmedia.mk