20:10 – Лихтенштајн само во еден меч останал непоразен во дуелите со Македонија. Уште ја паметиме однаа рекордна победа од 1:11. Потсетете се на следниот линк:

За уживање: Еве како пред 25 години го “торпедиравме“ Лихтенштајн со 11:1 (ВИДЕО)

20:00 – Македонија ја очекува првата победа во квалификациите. Повеќе детали низ следниот линк:

Само три бода во игра: Овој Лихтенштајн мора да се победи!

20:00 – Очекувањата пред дуелот ги искажа Стефан Ристовски

Стефан Ристовски: Лихтенштајн ќе падне само ако одиграме како што треба!

19:50 – Познати се составите на двата тима. Повеќе низ следниот линк:

Составот на Македонија: Стартуваме со нова формација и со Пандев, Адеми на клупа

19:45 – Добродојдовте на текстуалниот пренос во живо на натпреварот помеѓу Македонија и Лихтенштајн. Се освен три бода за македонскиот национален тим, би било голема сензација

sportmedia.mk