Ерменија оствари голема победа на домашен терен над Исланд, и со шест бодови во моментов го завзеде првото место, пред вечерашниот дуел во Букурешт меѓу Романија и Германија.

Ерменија претходно ја совлада селекцијата на Лихтенштајн, а сега „падна“ и Исланд во Ереван.

Стрелци на головите беа Барсегјан и Барјамјан.

sportmedia.mk