Сепак има шанси Тиквеш следниот викенд, во меч од 1.коло во новата 2021/22 сезона во ПМФЛ да ја пречека Шкендија на својот стадион во Кавадарци. Се работи турбо на новите соблекувални, кавадарчани имаат рок до четврток се да биде како што треба. Од таборот на Тиквеш уверуваат дека се ќе дадат што е во нивна можност со цел рокот да се запази и првиот прволигашки меч по 17 години да биде меч за уживање за кавадарчани и пред се за “лозарите“.

Во случај сепак да не се стигне до рокот, резервен стадион е оној во Прилеп за натпреварот Тиквеш – Шкендија.

sportmedia.mk