Убава вест од таборот на Македонија ЃП. Имено на последните тестирања на Ковид-19, во пресрет на стартот на пролетниот дел, резултатите покажаа дека нема коронавирус во Ѓорче. Па тоа значи дека “лавовите“ се спремни за фудбал. Тие во недела гостуваат во Струга, кај тимот на Трим Лум, во меч кој е многу значаен и за двете екипи.

Инаку “лавовите“, како и во минатите две сезони во ПМФЛ, и во оваа имаат високи амбиции, сакаат пласман во фудбалска Европа.

sportmedia.mk