Работнички се до финишот на мечот со Силекс ја имаше победата во своите раце. Имаше водство од 1:0, но сепак на крајот освои само еден бод.

За тоа како го виде дуелот со Силекс свој коментар за СПОРТМЕДИА има стратегот Александар Влахо.

Сметам дека, според се она што покажаа, дека и двете екипи не заслужија да загубат. Силекс во првиот дел имаше две голми шанси, ние пак една. Во продолжение од мечот бевме многу подобри, на време дадовме гол, имавме и шанса за 2:0 но ете не реализиравме. За примениот гол нема што многу да дискутирам, го примивме многу евтино, наивно“ изјави Влахо.

sportmedia.mk