Шпанскиот тим Виљареал нема да одржи ниту еден тренинг на гостувањето во Киев, туку директно ќе до одигра натпреварот од 1/8 финалето од Лигата на Европа против тимот на Динамо.

Шпанскиот клуб  ќе пристигне во Киев вечерта на 10 март и нема да одиработи ниту еден тренинт. Виљареал одби да тренира пред натпреварот, а прес-конференцијата на главниот тренер Унаи Емери и еден од играчите ќе се одржи преку Интернет од хотелот во кој престојува тимот. Шпанската експедиција ќе го напушти Киев веднаш по натпреварот. Се знае зошто сето ова е вака, поради строигте ковид протоколи, и поради стравот да не се појави заразен во редовите на тимот.

 

sportmedia.mk