Виери: Го загубивме светското, ни останаа само шпагетите

Легендарниот напаѓач како и целата Италија е разочаран од неуспехот на „аѕурите" во бараж натпреварот за пласман на СП против Шведска.

Русија за „аѕурите" остана само сан, а колку всушност им е тешко, посебно на самиот фудбалери објасни легендарниот италијански напаѓач, Кристиан Бобо Виери кој зборуваше за американските медиуми.

„Доколку Американците не се пласираа на Светското првенство секако ќе им останеа НФЛ и НБА. Сега на нас Италијаните ни останаа само шпагетите...", искрен беше поранешниот репрезентативец на Италија, а сега спортски пензионер.

Поврзани

Најнови вести

Коментари