Зарем уште има приказни кои треба да се раскажат за Меси по вчерашната победа на Аргентина над Австралија со 2:1 и пласманот на “гаучосите“ во четвртфиналето?

Очигледно е дека има.

Имено по мечот додека Меси даваше изјава за една ТВ од Аргентина водителот преку својот мобилен му покажа едно видео по кое славниот Лео за малку ќе се расплачеше.

А во видеото е радоста на семејството на Лео по голот што тој и го даде на Австрлија. Се гледа како негвите најблиски, сопругата и децата слават еуфорично.

Моето семејство секогаш е во моето срце. Синовите се доволно возрасни да разберат што се случува околу нив и колку ова СП е важно. Ги слават головите и победите, но и тагуваат по поразите. Среќен сум што се тука со мене во Катар и што се ова што мене ми се случува можам да го поделам со моите најблиски“ истакна Меси.


sportmedia.mk