Видео од најсмешниот гол во Лига на шампиони

Ливерпул го прими најсмешниот гол во историјата на Лигата на шампионите. Голманот на „Црвените" Лорис Кариус направи таква глупост што му подари гол на Реал Мадрид. Поточно Германецот му ја даде топката на Бензема кој рутински ја затресе мрежата.

Погледнете како изгледаше тоа.

Е ова е најсмешниот гол во финале на Лига на Шампиони

Извор: спортмедиа.мк

Фото: спортмедиа.мк

Поврзани

Најнови вести

Коментари