Играчот за врска на Интер, Артуро Видал, одбил да се пресели во Олимпик Марсеј.

Според италијански извори, поранешниот чилеански селектор Хорхе Сампаоли му понудил на играчот од средниот ред да му се придружи во Марсеј, но Видал ја одбил понудата. Видал му рекол на Сампаоли дека се чувствува добро во Интер и е во добри односи со тренерот Антонио Конте. Затоа, тој сака да одигра уште една сезона во Милано.

Чилеанскиот репрезентативец минатото лето им се приклучи на „нероаѕурите“ како слободен агент.

sportmedia.mk