Автоголот на Крег Доусон во 53. минута беше пресуден за конечниот исход на последниот вечерашен меч од 28. коло во Премиер лигата меѓу Манчестер Ј. и Вест Хем. „Црвените ѓаволи“ против исклучително незгоден ривал дојдоа до минимален триумф од 1:0, но најважно е што ги освоија трите бода и останаа зад Манчестер Сити на второто место на табелата во Премиер лигата.

Манчестер Ј. беше подобар ривал, имаше неколку добри полушанси, но на крајот се радуваше на автоголот на Доусон со кој успеа да ги прокнижи бодовите од 16-тата сезонска победа.

 

sportmedia.mk