Џеси Лингард игра во голема форма, откако денеска постигна два гола за Вест Хем во победата над Лестер од 3:2. Лингард најпрво со волеј во 29. минута донесе водство, а потоа по една супер акција пред крајот на полувремето донесе 2:0.

Боуен во 48. минута го доведе Вест Хем до 3:0, а во финишот Ихеаначо да постигне два гола, да ја врати неизвесноста, но не и да го избегне Лестер поразот.

Лингард дојде до бројката осум гола во првите девет меча за Вест Хем.

sportmedia.mk