Уште во првите 15 минути од големото финале на Лигата на шампионите во Порто, Челзи можеше да има водство. „Сините“ од Лондон успеаја да искреираат две одлични шанси за Тимо Вернер, но Германецот во свој стил, не успеа да реализира ниту една.

The post Вернер и неговите промашувања: Германецот промаши два зицери за 15 минути! (ВИДЕО) appeared first on sportmedia.mk.

sportmedia.mk