Вердер ја прекина големата серија на Ајнтрахт Франкфурт во првиот меч од 23. коло во Бундеслигата.

Тимот од Франкфурт стигна како фаворит, и ја оправда улогата по првиот дел. Тие беа во низа од 11 меча без пораз. Во 10. минута Андре Силва донесе водство.

Во вториот дел во 47. минута Гебре Селасие изедначи на 1:1, а Саргент во 62. минута за целосен пресврт.

sportmedia.mk