ПСЖ доживеа тежок удар пред дуелот со ПСЖ во 1/4 финалето од Лигата на шампионите. Францускиот тим остана без услугите на Марко Верати, кој што има позитивен тест на Ковид-19.

Верати е еден од најдобрите играчи на парискиот тим во средниот ред, и неговото отсуство сигурно ќе биде голем хендикеп за нив во оваа пресметка, која практично е реприза од ланското финале.

 

sportmedia.mk