АРСЕНАЛ СО ЈАСЕН СТАВ

Венгер не го сака Марез

Францускиот стручњак потенцираше дека "топчиите# немаат потреба од таков фудбалер затоа што на располагање ги имаат услугите на Месут Озил и на Алекис Санчез

Менаџерот на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Арсен Венгер, откри дека клупските челници нема да испратат никаква понуда за алжирскиот интернационалец од редовите на Лестер, Ријад Марез.

Францускиот стручњак потенцираше дека "топчиите# немаат потреба од таков фудбалер затоа што на располагање ги имаат услугите на Месут Озил и на Алекис Санчез.

Голема е веројатноста дека офанзивниот играч за врска во новата клупската сезона ќе го носи дресот на италијанскиот калчолигаш Рома.

Поврзани

Најнови вести

Коментари