Девојката на поранешниот голман на Ливерпул и бугарски репрезентативец Николај Михајлов не престанува да ја интригира јавноста.

Подобрата половина од бугарскиот голман, Николета Лозанова (34) има над 770.000 следбеници и успешна кариера како модел. Меѓутоа, покрај изгледот, таа е особено интересна за медиумите поради бурните љубовни врски.

Николета беше во брак со поранешниот фудбалер Валериј Божинов, од 2011 до 2015 година, и тие ја имаат шестгодишната ќерка Никол.

Исто така, според бугарските медиуми Николета е причината за распадот на врската Марија Шарапова и Григор Димитров.

Николета активно се занимава со манекенство од 2006 година, а позираше и за Плејбој.