Џенаро Гатузо е промовиран во нов тренер на Фиорентина. „Виолетовите“ веднаш го ангажираа, само еден ден откако доби отказ од Наполи, откако не обезбеди пласман во ЛШ.

Гатузо во минатото го водеше и Милан. Фиорентина оваа сезона се бореше за опстанок, и сега со нови сили почнува нова мисија.

Наполи, пак, и натаму нема тренер.


sportmedia.mk