Фантастична партија на Македонскиот интернационалец Адис Јаховиќ во дресот на неговиот Гетзтепе на гости кај Хатајспор. Јаховиќ постигна три гола, а неговиот тим победи со 2:3.

Ова е најдобрата партија на македонскиот напаѓач по враќањето во Гезтепе, а по величенствената партија и хет-трикот си ја зема топката за спомен.

„Вечерва ќе ја гушкам топката“ порача Јаховиќ.

sportmedia.mk