Добри вести за сите во таборот на Академија Пандев. Утре, по десетдневна изолација, на екипата и се приклучува шефот на стручниот штаб Александар Васоски. Да потсетиме дека пред 10 дена, непосредно пред дуелот со Работнички тој беше позитивен на тестот на Ковид-19, па така место него одговорен за тимот беше неговиот помошник Раденко Бојовиќ.

Интересно, и без него “пандевци“ на последните два меча, со Работнички и Струга Трим Лум освоија максимални шест бода и сега се во помирната зона на прволигашката табела.

Утре излегувам од изолација. Добро се чувствувам и се надевам дека така ќе биде и во иднина. И без мене екипата и моите соработници одлично си ја завршија работата. Два меча, две победи и освоени максимални шест бода. Јас сум горд на овие момци, така треба да се игра кога е најпотребно. Сега не очекуваат напорни тренинзи, целта е да ја искористиме максимално оваа пауза поради настапите на нашите репрезентации, а во текот на викендот ќе се обидеме да најдеме адекватен спаринг партнер со цел да одиграме пријателска“ изјави за СПОРТМЕДИА, Александар Васоски.

 

sportmedia.mk