Во тек е мечот меѓу Работнички и А.Пандев. Изненадување е дека на клупата на гостите го нема шефот Александар Васоски, тој не е ни Арената “Тодор Проески“. Според извори од клубот, тренерот е позитивен на Ковид-19 и тој ќе мора да биде извесно време во изолација.

Тоа значи дека не само денешниот меч со Работнички, кој е во тек, туку и наредните два до три, Академија Пандев не ќе може да смета на својот шеф на струката.

Останува да му посакаме на Васоски што побргу да оздрави.

 

sportmedia.mk