Вардар вечерва го пречекува Пик Сегед во рамките на осмото коло во Лигата на шампиони. Македонскиот прва има четири порази во низа, па токму на сметка на унгарскиот тим ќе бара излез од кризата.

Во составот од повредените кои Веселин Вујовиќ ги најави го нема само Моралес. На голот на македонскиот прва за разлика од дуелот во Сегедин нема да биде Борко Ристовски.

sportmedia.mk