Натпреварот меѓу Индепендиенте Ривадавија и Депортиво Маипу донесе многу возбудувања како на теренот така и на трибините. Ова беше дерби меч затоа што и двата тима се од областа Мендоза, а домашните победија со 2:1.
Во финишот на второто полувреме навивачите направија пиротехничко шоу какво што ретко се гледа. А фудбалерите си го играа натпреварот како ништо да не се случува.
Погледнете ја атмосферата на второлигашки меч во Аргентина.
Извор: TyC Sports

 

 


sportmedia.mk