Ова е третата гарнитура на дресови кои Баерн Минхен ќе ја носи за следната сезона, а тој изгледа разочарувачки. Се чини дека нема никој да го купи овој дрес кој изгледа „шокантно“, а тоа го покажуваат и коментарите на навивачите кои се разочарани.

Инаку првата и втората гарнитура ги воодушевија навивачите, но третата навистина го упропасти впечатокот.

„Адидас“ подготвил доста неочекуван дизајн, а инспирација нашле во дресот на Баерн од 90-тите.

Фановите се надеваат дека ќе има што помалку натпревари со вакви дресови.

 

sportmedia.mk