Попладнево на Градскиот стадион во Штип, Брегалница со 3:0 успеа да го победи второлигашот Силекс. Стрелци на головите беа Мартин Стојанов од пенал во првото полувреме. Додека во вториот дел, “сините“ постигнаа уште два гола, и тоа преку Бобан Георгиев и Љупче Кудев.

Инаку ова беше „генералка“ за момците на стратегот Марјан Секуловски во пресрет на стартот на новата сезона. Очигледно е дека штипските „сини“ сосема подготвени ја чекаат сезоната во ПМФЛ.

sportmedia.mk