Мухамед Усеини со својот тим на Гњилане изминатиот викенд успеа на домашен терен да дојде до екстра триумф против тимот на Фероникели од минимални но заслужени 1:0.

Искусниот играч за врска одигра одличен меч, и благодарение на тоа е сврстен во тимот на колото во шампионатот на Косово.

Тимот на Гњилане во моментов е четврти со 43 бодови.

 

sportmedia.mk