Речиси половина од раководството на Интер, односно управата на клубот е позитивна на коронавирус. Ова го објави самиот клуб а пренесоа италијанските медиуми.

Позитивни се извршните директори Бепе Марота и Алесандро Антонело, спортскиот директор Пјеро Аусилио, клупскиот адвокат Анџело Капелини и едно лице од помошниот персонал.

Сите петтмина веднаш се упатени во строга изолација и стриктно ќе ги почитуваат строгите протоколи за Ковид-19.

sportmedia.mk