Нигерискиот напаѓач на екипата на Лестер, Калечи Ихеаначо синоќа со голот на мечот против Челзи испиша еден навистина пикантен рекорд во англиската Премиер лига. Имено, Ихеаначо стана првиот фудбалер во историјата на Премиер лигата кој во една сезона успеал да постигне гол во секој ден од неделата.


sportmedia.mk