Стефан Савиќ доби висока казна од УЕФА, како резултат на црвениот картон на натпреварот со Челзи во 1/8 финалето. Нему му беше покажан директен црвен картон поради тоа што со лакот го удри Ридигер.

Но тука не беше крајот на проблемите, Савиќ влезе во сериозна расправа со неколку играчи, а судијата по натпреварот во записникот го пријавил дека и кон него биле упатени погрдни зборови од страна на Црногорецот.

Така УЕФА се реши да го суспендира за следните четири натпревари забрана за настап за Атлетико Мадрид, мечеви кои се под капата на УЕФА.

sportmedia.mk