УЕФА изрече казна за автрискиот напаѓач Марко Арнаутовиќ поради навредите упатени кон Езџјан Алиоски за време на мечот со Македонија.

Арнаутовиќ доби суспензија од еден меч, и тој нема да игра на дуелот со Холандија.

Арнаутовиќ за потегот со Алиоски се извини, но ФФМ го пријави во УЕФА, која денеска изрече суспензија.

И добро мина, со оглед дека му се закануваше поголема суспензија.

 

sportmedia.mk