Ветеранот Фернандо Љоренте донесе водство, а Переира во финишот донесе 2:0 за Удинезе во дуелот со Сасуоло, и победа на крајот.

Илија Несторовски го почна мечот од клупата, а влезе во игра во 86. минута токму на местото на Љоренте, стрелецот на првиот гол.

Удинезе освојува важни бодови за „златна средина“, иако со серија на добри резултати тимот од Удине може да се вмеша во битката за Европа.

 

sportmedia.mk