Нема одморт за Кирил Лазаров и дел од репрезентативците по завршување на ЕХФ неделата. Прв на терен излезе токму нашиот најдобар ракометар, на гостувањето кај Трембле со својот Нант ја оправда фаворитската улога и славеше со убедливи 22-35 (12-19) за четврта победа во низа, вкупно 16. оваа сезона.

Крајното сценарио на овој натпревар бепе познат по првото полувреме, гостите поведоа со 12-19, без проблем го градеа убедливото водство. Во вториот дел домашниот состав, ниту имаше сили, ниту квалитет да се врати.

Лазаров средбата ја заврши со гола од исто толку обиди, истите ги постигна пред крајот на првото полувреме. Прво име во редовите на Нант беше Ривера со осум погодоци.

sportmedia.mk