Томас Тухел и дефинитивно го „разбуди“ Челзи. Германецот на клупата нема пораз во 11 мечеви откако го замени Френк Лампард, а вчера влезе во историјата на Премиер-лигата.

Тухел стана првиот менаџер кој на првите пет натпревари како тренер, нема примено гол на домашен терен.

Екс шефот на Дортмунд и ПСЖ, дебитираше на „Стемфорд Бриџ“ против Вулверхемптон (2:0), а потоа го совлада Барнли со истиот резултат, па со Њукасл и Евертон одигра исто 2:0, додека 0:0 со Манчестер Јунајтед.

sportmedia.mk