Менаџерот на Челзи Томас Тухел изјави дека е задоволен од противникот во четвртфиналето на Лигата на шампионите затоа што не е англиска екипа. Лондончани ќе се соочат со Порто во борба за место во полуфиналето. Португалците во претходната рунда го елиминираа Јувентус.

Добро е што ќе играме со друга, а не со англиска екипа. Претпочитам да играме со екипи од други држави. Во реваншот сме домаќини, што е добро и ни дава мала предност“, коментира Германецот кој се осврна на тоа дали се фаворити на мечот.

Прашајте во Торино дали помага да си фаворит или не. Ќе излеземе против силен противник и многу го почитуваме“, додаде Тухел.

 

sportmedia.mk