Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски кој игра за АЕК Ларнака постигна два гола во првото полувреме во дуелот со Олимпијакос Никозија чиј тренер е Чеде Јаневски. Најдобриот напаѓач на АЕК реализираше од пенал во 2. минута, а потоа и во 26. минута од средбата.

За АЕК од првата минута на терен се уште Мојсов и Спировски.

 

sportmedia.mk