По триумфот на Динамо Загреб над Тотенхем од 3-0 и елиминацијата на премиер-лигашот во Лига Европа, во центарот на вниманието на „Твитер“ се најде тренерот на Динамо Загреб, Зоран Мамиќ кого Врховниот суд го осуди на четири години и осум месеци затвор поради перење на пари.

„Водството на Динамо изгледа подобро од Тотенхем, а тренерот им е во затвор“, пиша познат англиски новинар и навивач на Тотенхем.

„Денешниот ден ќе биде засекогаш запаметен како ден во кој некогашниот тренер на Динамо, Зоран Мамиќ ја заврши кариерата на Жозе Мурињо од затворската ќелија“.

„Зоран Мамиќ заврши во затвор поради измама, а Мурињо и натаму шета слободно„.

sportmedia.mk