И официјално Антонио Карлос Ортега ќе биде замената за Чави Пасквал на клупата на Барселона, оваа информација ја потврди првиот човек на каталонскиот гигант, Лапорта.

Ортега го предводи Хановер за кого настапува Филип Кузмановски, тој неодамна го продолжи договорот, но Барса е голем предизвик.

Пасквал пред разделбата со тимот каде мина 12 години ќе се обиде да дојде до нова титула во Лигата на шампиони, за противник во полуфиналето го има Нант на Кирил Лазаров.

sportmedia.mk