Треба два офсајди за на Реал да му биде поништен гол? (ВИДЕО)

Реал Мадрид и Ливерпул на полувреме заминаа со 0-0, но мрежата на „Црвените" се стресе кон финишот на првиот дел.

Бензема погоди за 1-0. Сепак славјето на Французинот траеше кратко, помошникот го крена знаменцето за офсајд.

Но од повторените снимки се гледа дека судијата требаше да реагира многу порано бидејќи и Роналдо беше во офсајд ситуација.

Извор: 24фудбал.ком.мк

Фото: 24фудбал.ком.мк

Поврзани

Најнови вести

Коментари