Трчаше само по тетоважи и му се за „стави“ на еден од фудбалерите, а тој.... (ВИДЕО)

Неверојатна сцена го обележала мечот на холандкста трета лига помеѓу Ријунсбург и АФЦ Амстердам (2:6), а сега е откриено зошто секси русокоса истрчала на терен.

Навивачка го украде шоуто на фудбалерите од двата тима. Заонсната русокоса целосно гола истрча на терен и почна да трча. Застанала кај еден фудбалер и почнала да му се „додворува". Шокираниот ограч не знаел што го снашло.

Неколку денови подоцна, кога впечатоците спаднале, во јавноста излегла вест која е всушност заносната девојка и зошто истрчала на теренот.

Станува збор за стриптизета која ја изнајмиле играчите на Рингзбурс Бојс за да ги збунат играчите на АФЏ Амстердам.

Меѓутоа, овој обид имал контраефект со оглед на тоа дека домаќините изгубиле со резултат 6:2.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари