Уго Милан, 14-годишен возач на мотор, загина по страшната несреќа на патеката Арагон во трката на Европскиот Куп за таленти.

Тој падна со моторот на 13 кругови до крајот, но потоа беше удрен од полскиот возач Олег Павелец со што се здоби со тешки повреди.

Веднаш бил пренесен со хеликоптер во болницата во Сарагоса, но залудно.

 

sportmedia.mk