Младата кошаркарка на белградскиот клуб  Партизан и кадетска репрезентативка на Србија, Милица Мркела (16) извршила самоубиство, јавија попладнево локалните медиуми.

Информацијата за белградскиот весник „Телеграф“ ја потврди претседателската на српскиот кошаркарски клуб Бојана Јанковиќ.

Како што се наведува, девојката, која лани како 15-годишна кошаркарка влезе во сениорскиот тим на Партизан, била пронајдена обесена.  (МИА)