Англиски Тотенхем денеска објави дека на последниотмеч од сезоната во Премиер лигата против екипата на Астон Вила на 19 мај, на стадионот во Лондон ќе има 10.000 навивачи.

„Воодушевени сме што ги потврдивме нашите планови да пречекаме 10.000 навивачи на стадионот на Тотенхем за нашиот последен домашен натпревар во Премиер лигата оваа сезона против Астон Вила во среда, 19 мај“, објавија од клубот.

Ова ќе биде првпат навивачите да бидат присутни на натпревар на стадионот на Тотенхем од минатиот декември, кога одиграа две средби со Арсенал и Антверпен пред околу 2000 фанови.

sportmedia.mk