Фудбалерите на Торино го совладаа Удинезе со 1:0 во натпреварот од 21. коло на италијанската Серија А. Српскиот репрезентативен голман Вања Милинковиќ-Савиќ брилјираше на голот на Торино и беше најзаслужен за победат над одличниот тим од Удине во чии редови денеска повторно го немаше нашиот репрезентативец Несторовски.

Јан Карамо во четвртата минута од вториот дел го искористи центаршутот на Ола Аина и постигна гол за водство, а подоцна и победа за Торино.


Standings provided by Sofascore

 


sportmedia.mk